EĞİTİM, SAĞLIK VE İNANÇEĞİTİM

Yüzümüzü geleceğin çağdaş, demokrat, laik cumhuriyetin aydınlık ufkuna çevirdik ve tüm olanaklarımızı kullanarak o medeniyet kapılarını çocuklarımıza sonuna kadar açtık.

Eğitimsiz hiçbir başarının gelmeyeceğini, aksine, cehaletin geleceğini bununlada halkın uğraşacak zamanın bulunmadığını her zaman dile getiren Küçük, “eğitime verilen değer en büyük nimet ve değerdir” felsefesini benimsemiştir.

Üç değil, beş değil... Tam dokuz okul açarak, eğitim kalitesinin yükselmesi için okullar bilgisayar laboratuvarıyla donatılmış, hepsine okul servisi hizmeti sağlanmıştır.

Hiçbir ayrıcalık gözetmeksizin herkesin eğitim alma şansı olmalı diyerek, başarılı öğrencili burslar ile destekledi.

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza ve gençlerimize kaliteli eğitim alma imkanı sağlamak için özen gösterdi.

 

SAĞLIK HİZMETLERİ

Sağlık hizmetlerini halkın ayağına getirerek, koruyucu sağlık hizmetlerinin altyapısı oluşturulan Gürpınar’da halkın sağlığını çok önemseyen belediyecilik anlayışıyla yeni sağlık ocakları yapıldı.

Belediyenin bünyesinde kurulan aile hekimliği birimi, hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza ücretsiz sağlık hizmeti verdi. Hasta nakil aracını halkın 7 gün 24 saat hizmetine sundu.

 

İBADETHANELER

"Yıl 1994 gürpınar beldesinde kamu ve özel şahısları yaptırdığı 4 adet ibadethane vardı."

Velittin Küçük göreve geldiği günden bu yana diğer alanlarda olduğu gibi ibadet konusunda da halkının rahatça ibadet yapabilmesini sağladı.

16 caminin yanında, İstanbul’da cemevi yapan ilk yapan belediye olmanın haklı gururunu yaşadı.

Çünkü Velittin Küçük her inanca saygı duydu, ibadet özgürlüğüne sıkı sıkıya bağlı kaldı.