PROJELER


ALT YAPI PROJESİ

Yıl 1994 Gürpınar'da sadece 22.100 metre yol vardı. Makineler çalışmaya başladı, binlerce ton toprak temizlendi, yeni yollar açıldı, eskileri genişletildi. Gece, gündüz aralıksız çalışıldı. Sonuç olarak Gürpınar halkı artık metropol yollarında yürüyüp, hizmet alabiliyordu.

EĞİTİM, SAĞLIK VE İNANÇ

Eğitimsiz hiçbir başarının gelmeyeceğini, aksine, cehaletin geleceğini bununlada halkın uğraşacak zamanın bulunmadığını her zaman dile getiren Küçük, “eğitime verilen değer en büyük nimet ve değerdir” felsefesini benimsemiştir. Sağlık hizmetlerini halkın ayağına getirmiş, halkın her kesimi için ibadethaneler yapmıştır.

SAHİL DÜZENLEME VE REKREASYON PROJESİ

Sahil yamaçlarındaki pasif heyelan için topuk oluşturup, sahil yolunu açıp, denizin temizliğinin korunması için kolektörler kanalına zemin oluşturarak, dolgu sahası üzerine spor sahaları, yürüyüş parkurları yeşil alan ve parklar kurmak, halkın rahatça denize girebileceği bir Gürpınar için çalışmalara başladık. Kolektörler Sayesinde Gürpınar sahili mavi bayrak aldı.

SAHİPSİZ HAYVAN BAKIM VE TEDAVİ MERKEZİ

Sokak hayvanları için sadece İstanbul'un değil Türkiye'nin en modern barınağı kuruldu. Gürpınar Belediyesi tarafından iki bin yedi yılında yapımına başlanan Gürpınar Hayvan Barınağı tüm zorluklara rağmen iki bin dokuz yılında tamamlanıp hizmete girdi.

SPOR KOMPLEKSİ PROJESİ

Velittin Küçük ilk başkanlık döneminde deniz dolgu çalışmaları sonrası alt yapısını oluşturduğu Gürpınarspora ait spor kompleksi projesini ikinci başkanlık döneminde seçim kitapçığında sözünü verdiği gibi UEFA standartlarındaki muhteşem tesisleri Gürpınar halkının hizmetine sunmuştur.

TOPLU KONUT VE SOSYAL KONUT PROJESİ

Gecekondulaşmanın, çarpık kentleşmenin önüne geçmek, İstanbul’un diğer ilçelerine örnek olmak, gelecek kuşakların bu sureci kutlaması için bütün zamanların en güzel kentini inşaa etmeye başladık.Gürpınar halkı ile beraber modern kentin nimetlerini sunan apartman yerleşimi ile bahçeli düzenle oluşmuş villa kentlerini Gürpınırımızda buluşturmayı ortak idealimiz yaptık.

YENİ BELEDİYE BİNASI

Geleceğin çağdaş kenti Gürpınar'ın ihtiyacını karşılayacak ve Gürpınar'a yakışır bir hizmet binası ihtiyacı doğmuştu. Küçük yeni belediye binası için çalışmalara başladı. Yeni Belediye Binası 1999 yılı başlarında hizmete girdi ve Gürpınar'ın köyden kente geçişinin en önemli sembollerinden birisi oldu.